«МАЛІ МІСТА – ВЕЛИКІ ВРАЖЕННЯ»

В останні вересневі дні місто Гадяч стало осередком театрального мистецтва, адже тут уперше проведено Всеукраїнський фестиваль молодих сучасних театрів.

Подія непересічна і знаменна для Гадяча, який став одним із 8 міст, відібраних експертною радою Міністерства культури  із 158 для впровадження стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною, в рамках проекту  «Малі міста – великі враження». Про це на прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю повідомила Інна Александрова, науковий співробітник Українського центру культурних досліджень  Міністерства культури України.

Про історичні та літературні підстави обрати саме Гадяч як колиску роду Драгоманових наголосила Ірина Удовиченко, заступник директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

Від імені ініціаторів проекту виступила Поліна Вєтрова, яка підкреслила, що для міста, де діє такий визнаний навчальний заклад, як Гадяцький коледж культури і мистецтв, фестиваль молодих театрів відкриє нові можливості та перспективи. До слова, саме випускник коледжу Сергій Вісич став автором логотипу Всеукраїнського фестивалю.

Вітаючи театральні колективи на гадяцькій землі, міський голова Володимир Нестеренко наголосив, що місто багате на культурні традиції й на творчу креативну молодь, завдяки якій саме тут став можливим Всеукраїнський фестиваль молодих сучасних театрів.

З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся заслужений працівник культури України директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв Анатолій Насменчук.

Модерувала фестивальну програму Оксана Іноземцева, режисер-постановник Полтавської обласної філармонії.

І хоч погода внесла корективи у сценарій організаторів, які планували перетворити на сценічний майданчик центр міста та усю паркову зону, та все ж кіноконцертний зал «Дружба» зміг вмістити всіх бажаючих долучитися до театрального мистецтва.

Прикметно, що розпочав фестивальну програму виступ етнотеатру «Діти Колаксая» Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського. Неабияке враження справило на глядачів дійство, що органічно поєднало в собі мистецтво пластики, танцю, художнього слова, народного й естрадного співу. Колоритні яскраві костюми, виразна бутафорія, етнічна музика, продумана наскрізна дія – усе це разом із неперевершеною хореографією, елементами мовного хору та бездоганним співом було заслужено обдаровано щедрими оплесками. Оцінити виконавську майстерність студентів коледжу глядачі мали можливість ще не один раз.

А наступного фестивального дня, після церемонії покладання квітів до пам’ятника родини Драгоманових, учасники фестивалю з непідробною цікавістю долучилися до молодіжного квесту «Відірвись на повну!», флешмобу «Ми є суперактив!» та молодіжної акції «Фотофест», оргнізованих викладачами й студентами Гадяцького коледжу культури і мистецтв.

Участь студентської молоді коледжу у Всеукраїнському фестивалі молодих сучасних театрів – це не тільки нові знайомства та неймовірні враження, але й неоціненний досвід, адже студенти отримали можливість проявити себе на всеукраїнському заході, побачити «у роботі» випускників коледжу, а нині – акторів професійних театрів, змогли порівняти свій рівень та виконавську майстерність гостей. А їх приїхало до Гадяча понад 400: у складі і професійних театральних труп, і молодіжних, студентських чи учнівських театральних колективів, і народних аматорських театрів, і театральних студій та гуртків.

Сумщину представили на фестивалі Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна, що прибув у повному складі – із симфонічним оркестром, а також Сумське вище училище мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського, виступ якого запам’ятався глядачам яскравими хореографічними постановками.

Мистецьку Полтавщину представили: Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя, Полтавський обласний академічний театр ляльок, молодіжний театр «Т.АКТ», молодіжний театр «Фабула», театр «Анастасіс», молодіжний театр «Антракт», молодіжний театр «Факультет-Ф», шоу-гурт «Почеп-біт», зразковий театр масових видовищ «Полтавські балаболки», шкільний театр Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, народний аматорський театр Гадяцького РБК.

Тож упродовж двох днів у Гадячі вирували пристрасті  –  відбувалася без перебільшення найяскравіша театральна подія Полтавщини. Судячи з розмаху святкування та позитивних вражень учасників першого Всеукраїнського фестивалю молодих театрів, свято має перерости у традиційне, і Гадяч ще неодноразово прийматиме театралів у «краю лагідної краси». Адже малі міста мають особливу місію: вони є хранителями культурної спадщини та національної ідентичності.

На церемонії закриття фестивалю, дякуючи за неймовірні враження, Ірина Удовіченко ще раз підкреслила, що визначальну роль в організації цього масштабного заходу відіграв колектив Гадяцького коледжу культури і мистецтв на чолі з А.М. Насменчуком, вкотре довівши свою потужність як одного з провідних навчальних закладів культури в Україні.

Валентина Криворучко


"ТекстOver":

 приймання творів до збірки

короткої прози

умови конкурсу тут:



"хто ставить великі цілі,                                 тому важко схибити"

натискайте картинку і переходьте на сайт організаторів
натискайте картинку і переходьте на сайт організаторів

..."наявність друкованих творів"...

Друзі!

Крім того, що ми пишемо і ділимося між собою, показуємо на загал результати наших творчих пошуків - потрібно друкуватися, шукати можливості. У будь-якому разі пілотний варіант збірок повинен бути завжди


Агов! Розшукуються письменники та літератори! Британська бібліотека Гладстоуна, заснована в ХІХ столітті з метою підтримки ліберальних цінностей, пропонує для авторів резиденцію в 2016 році - вони зможуть мешкати й творити серед десятків тисяч книг впродовж чотирьох тижнів. 

Вимоги до аплікантів - знання англійської, подача мотиваційного листа та наявність друкованих творів. Організатори покривають проживання, харчування й деякі інші витрати.